Size Bir Telefon Kadar Yakınız
+90 0224 618 04 24
Dil Seçin
tren

Tıbbi Atık Torbası

13.02.2019Tıbbi Atık Torbası. Tıbbi Atık Nedir? Tıbbi Atık Torbaları Renk Sınıflandırması

Tıbbi atık torbası patolojik atıklar, kesici-delici katı atıklar ve enfekte atıklar olarak üç grupta yer alan her türlü insan ve çevre sağlığına zarar veren atık türleridir. Bu atıkların gerekli şekilde toplanarak imha edilmesi için sağlık kuruluşlarında 3 farklı tipte tıbbi atık poşetleri torbaları oluşturulmuştur. Bu tıbbi atık torbaları sayesinde hem atıkların cinsi tespit edilebilmekte hem de imha edilirken ayrıştırılmaları daha kolay gerçekleştirilmiş olmaktadır. Tıbbi atık çeşitleri genel olarak sağlık alanında kullanılan her şeyi söylemek mümkün olabilir. Ama akılda kalması nedeniyle iğneler, doktor ve hemşire eldivenleri, ameliyat giysileri, bistüriler, lam ve lamel gibi laboratuvar ortamına ait katı atıklar, karantina atıkları gibi kullanılmış tıbbi malzemelerin her birisine tıbbi atık çeşitleri denilir. Bu atıkların insan sağlığı başta gelmek üzere çevreye de zarar verdiklerinden dolayı ayrıştırılarak ortadan kaldırılmaları için farklı çöp torbaları kullanılmaktadır.

Tıbbi atıklar sınıflandırılırken katı ve sıvı olup olmadıkları, delici-kesici olup olmadıkları ve de enjekte olup olmadıkları gibi kıstaslar dikkate alınarak bir tasnif yapılmaktadır. Buna göre de her birisi ayrı ayrı belirlenen tıbbi atık torbasına atılmaktadır. Örnek vermek gerekirse serumlar ve ilaç ile ilaç kutuları mavi tıbbi atık torbasında; evsel atıklar siyah tıbbi atık torbasında ve iğneler, doku örnekleri, delici-kesici tıbbi laboratuvar malzemeleri, dışkılar ve kan örnekleri ile kadavra dokular kırmızı tıbbi atık torbasında biriktirilmektedir.

Ürettiğimiz standart boyutlar aşağıdaki tablodaki gibidir. Size özel ebatlarda üretim istiyorsanız bizimle iletişime geçiniz.

Alıntı: ekolojist.net

EBAT/DIMENSIONSPAKET/PACKAGE (KG)KOLİ İÇİ/CARTON (KG)
60x90Dökme/In Bulk25 KG
70x120Dökme/In Bulk25 KG
80x110Dökme/In Bulk25 KG

Tıbbi atık torbaları,tıbbi atık torbası,tıbbi atık nedir,tıbbi atık poşeti,tıbbi atık bursa,tıbbi atık işareti,tıbbi atık torbalarının özellikleri,tıbbi atık torbası sarı,tıbbi atık torbası imalat,tıbbi atık poşeti,kırmızı tıbbi atık torbası,mavi tıbbi atık torbası sarı tıbbi atık torbası,tıbbi atık torbası nedir,tıbbi atık torbaları renkleri nasıl sınıflandırılır

Merak Edilenler
Bir plastik torba üreticisi misiniz?
Evet, 30 yıllık tecrübesi ile plastik poşet ve torbaların profesyonel üreticisiyiz. İyi kalite ve rekabetçi fiyatlarla çeşitli ebatlarda plastik poşetler ve torbalar üretmekteyiz.
Kendi logomu yaptırmak istiyorum. Bu mümkün mü ?
Evet kendi firmanıza ait logoyu baskılı poşet haline getirebiliriz.
Ücretsiz örnekler alabilir miyim?
Baskılı ve baskısız poşetlerimizin kalitelerini kontrol etmek için örnek numunelerinden alıcı kargo ödemeli olarak alabilirsiniz.
Teslimat Süresi Nedir?
Stoklarımızda olan ürünlerden aynı gün içinde kargoya teslim edilir. Özel siparişleriniz için bizden bilgi alabilirsiniz.
Whatsapp'dan Bize Yazın...