Size Bir Telefon Kadar Yakınız
+90 0224 618 04 24
Dil Seçin
tren

Biyobozunur Bio Poşet

01.02.2019

BİYOPLASTİK BİYOBOZUNUR POŞET DÖNGÜSÜ

 

Biyobozunur Poşet Nedir? Doğada Çözünen Poşet Nedir?

Endüstriyel biyoteknoloji uygulamalarından olan biyobozunur poşet (doğada çözünen poşet) kısaca bio poşet bitkisel katı ve sıvı yağlar, bitki nişastaları (şekerkamışı,mısır,patates) veya mikroorganizmalar tarafından yenilenebilir biyolojik kaynaklardan elde edilen biyoplastik poşetlerdir. Doğada çözünen poşetler biyobozunur özellik gösterir ve doğada zamanla kendiliğinden çözünerek kompost (compostable) humus toprağa dönüşerek doğaya karışırlar. Dolayısıyla biyobozunur poşetler geri dönüşüm poşet özelliği taşırlar. Hoşgör Plastik olarak Tüv Austria lisansıyla EN 13432 standartlarına göre doğada çözünen biyobozunur ve humus toğrağa dönüşebilen poşet üretimi yapmaktayız.

Neler Biyoplastik Poşet veya Biyobozunur Poşet Değildir?

Oxodegradable yani oxo-bozunur (bio çözünür) plastik poşetler biyoplastik poşet değildir veya biyobozunur (biodegradable poşet) olarak tanımlanamazlar. Oxo bozunurluk katkı maddeleri içeren plastik poşetler çoğunlukla katkı maddesi oranında bozunurlar ve bütünsel biyobozunurluk (bio bozunurluk) özelliği taşımazlar.

Biyobozunurluk (Biodegradability) ve Humus Toprağa Dönüşebilme (Compostability)

  • Biyobozunur (Biodegradable) Poşet : Doğadaki mikroorganizmalar yardımıyla biyolojik olarak parçalandıktan sonra CO2 ve su gibi temel maddelere dönüşerek doğadaki döngüye katılabilen poşettir.
  • Humus Toprağa Dönüşen (Compostable) Poşet: Kontrollü bir ortamda biyobozunma sürecinden geçerek doğada en fazla 180 gün içerisinde çözünerek ekilebilir toprağa (kompost) dönüşebilen poşettir.

Biyoplastik Bio Poşetlerin Üstün Özellikleri

Petrolden elde edilen plastik poşetlerle karşılaştırıldığında biyoplastik biyobozunur poşetlerin özellikle insan ve çevre sağlığı açısından üstün özellikleri vardır:

  • Biyoplastik biyobozunur poşetler yenilenebilir kaynaklardan elde edilirler. Hem yüksek sera gazı etkisi yaratan, hem de doğal kaynakları tüketen petrol türevi plastiklerin aksine sürdürülebilir (sustainable) malzemelerdir.
  • Biyoplastik poşetleri biyobozunur özelliğe sahiptir. Kullanım ömürlerini tamamladıktan sonra doğaya karışarak çevre kirliliğini önler ve geride zararlı ve zehirli maddeler bırakmazlar.

TUV AUSTRIA OK COMPOST EN 13432 SERTİFİKASI

Bio base poşet,Bio based ne demek, compostable poşet,biyobozunur poşet,biyoçözünür poşet,biyoplastik nedir,biyoplastik ne demek, biyoplastik poşet yapımı, patatesten biyoplastik yapımı,biyobozunur ambalaj,biyobozunur plastik poşet,biyobozunma nedir,biyobozunurluk nedir,biyobozunur atık nedir,biyobozunur poşet üretimi,biyobozunur poşet imalatı,biyobozunur poşet nasıl üretilir,biyobozunur plastik nedir,biyobozunur plastik hammadde,biyobozunur plastik yapımı,biyobozunur,biyoplastik,endüstriyel biyoteknoloji uygulamaları,plastik nedir,doğada çözünen poşet,geri dönüşüm poşet,poşet geri dönüşüm,poşet,naylon poşet doğada kaç yılda çözünür

Merak Edilenler
Bir plastik torba üreticisi misiniz?
Evet, 30 yıllık tecrübesi ile plastik poşet ve torbaların profesyonel üreticisiyiz. İyi kalite ve rekabetçi fiyatlarla çeşitli ebatlarda plastik poşetler ve torbalar üretmekteyiz.
Kendi logomu yaptırmak istiyorum. Bu mümkün mü ?
Evet kendi firmanıza ait logoyu baskılı poşet haline getirebiliriz.
Ücretsiz örnekler alabilir miyim?
Baskılı ve baskısız poşetlerimizin kalitelerini kontrol etmek için örnek numunelerinden alıcı kargo ödemeli olarak alabilirsiniz.
Teslimat Süresi Nedir?
Stoklarımızda olan ürünlerden aynı gün içinde kargoya teslim edilir. Özel siparişleriniz için bizden bilgi alabilirsiniz.
Whatsapp'dan Bize Yazın...