Size Bir Telefon Kadar Yakınız
+90 0224 618 04 24
Dil Seçin
tren

Biyobozunur Biobase Poşet

01.02.2019

BIOBASED POŞET ÜRETİM VİDEO (İzlemek için tıklayınız...)

Biyoplastik Biyobozunur Poşet Nedir?

Günümüzde yaygın olarak bilinen ve kullanılan plastik; petrol ve kömür gibi fosil yakıtlardan elde edilirler. Biyoplastik biobase poşet ise bitkisel katı ve sıvı yağlar, bitki nişastaları (şekerkamışı,mısır,patates) veya mikroorganizmalar tarafından yenilenebilir biyolojik kaynaklardan elde edilen plastiklerdir. Biyoplastiklerin pek çok çeşidi biyobozunur özellik gösterir ve doğada zamanla kendiliğinden çözünerek (compostability) doğaya karışırlar.

Neler Biyoplastik Biobase veya Biyobozunur Değildir?

Oxodegradable yani oxo-bozunur plastik poşetler biyoplastik poşet değildir veya biyobozunur (biodegradable) olarak tanımlanamazlar. Oxo bozunurluk katkı maddeleri içeren plastik poşetler çoğunlukla katkı maddesi oranında bozunurlar ve bütünsel biyobozunurluk özelliği taşımazlar.

Biyobozunurluk (Biodegradability) ve Humus Toprağa Dönüşebilme (Compostability)

  • Biyobozunur (Biodegradable) Poşet : Doğadaki mikroorganizmalar yardımıyla biyolojik olarak parçalandıktan sonra CO2 ve su gibi temel maddelere dönüşerek doğadaki döngüye katılabilen poşettir.
  • Humus Toprağa Dönüşen (Compostable) Poşet: Kontrollü bir ortamda biyobozunma sürecinden geçerek en fazla 180 gün içerisinde ekilebilir toprağa (kompost) dönüşebilen poşettir. EN 13432 standartlarına göre üretim yapılmaktadır.

Biyoplastik Biobase Poşetlerin Üstün Özellikleri

Petrolden elde edilen plastik poşetlerle karşılaştırıldığında biyoplastiklerin özellikle insan ve çevre sağlığı açısından üstün özellikleri vardır:

  • Biyoplastikler yenilenebilir kaynaklardan elde edilirler. Hem yüksek sera gazı etkisi yaratan, hem de doğal kaynakları tüketen petrol türevi plastiklerin aksine sürdürülebilir (sustainable) malzemelerdir.
  • Biyoplastiklerin çoğu biyobozunur özelliğe sahiptir. Kullanım ömürlerini tamamladıktan sonra doğaya karışarak çevre kirliliğini önler ve geride zararlı ve zehirli maddeler bırakmazlar.

BİYOPLASTİK BİYOBOZUNUR POŞET DÖNGÜSÜ

 

Biyoplastik Hammaddeler

Mısır, Şekerkamışı, papates gibi nişasta oranı yüksek bitkiler ekilir.

Hasat

Ekilen bitkiler hasat edilir ve nişastaları ayrıştırılır.

Rafineri

Bitki nişastaları biyo-rafinerilerde fermentasyon veya özel enzimler ile işlenerek uygulama alanlarına uygun biyopolimer hammaddeler elde edilir.

Biyoplastik Poşet Üretimi

Biyoplastik poşet üreticilerinden olan Hoşgör Plastik biyopolimer hammaddeler ile biyoplastik biyobozunur poşetleri üretir.

Atıklar

Biyobozunur biyoçözünür poşetler kullanım sonunda tüketiciler ayırarak atarlar.

Humus ve Yenilenme

Biyoplastik biyobozunur poşet atıkları diğer organik atıklarla beraber compostable humus toprağına dönüşür.

 

BIOBASE POŞET ÜRETİM LİSANS SERTİFİKAMIZ

Bio base poşet,Bio based ne demek, compostable poşet,biyobozunur poşet,biyoçözünür poşet,biyoplastik nedir,biyoplastik ne demek, biyoplastik poşet yapımı, patatesten biyoplastik yapımı,biyobozunur ambalaj,biyobozunur plastik poşet,biyobozunma nedir,biyobozunurluk nedir,biyobozunur atık nedir,biyobozunur poşet üretimi,biyobozunur poşet imalatı,biyobozunur poşet nasıl üretilir,biyobozunur plastik nedir,biyobozunur plastik hammadde,biyobozunur plastik yapımı

Merak Edilenler
Bir plastik torba üreticisi misiniz?
Evet, 20 yıllık tecrübesi ile plastik torbaların profesyonel üreticisi. İyi kalite ve rekabetçi fiyatla çeşitli plastik torbalar üretmekteyiz.
Kendi logomu yaptırmak istiyorum. Bu mümkün mü ?
Evet kendi firmanıza ait logoyu baskılı poşet haline getirebiliriz.
Ücretsiz örnekler alabilir miyim?
Baskılı ve baskısız poşetlerimizin kalitelerini kontrol etmek için örnek numunelerinden alıcı kargo ödemeli olarak alabilirsiniz.
Teslimat Süresi Nedir?
Stoklarımızda olan ürünlerden aynı gün içinde kargoya teslim edilir. Özel siparişleriniz için bizden bilgi alabilirsiniz.
ETİKETLER: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Whatsapp'dan Bize Yazın...